Чому віскі так називається

Май 20, 2020

За право вважатися батьківщиною віскі, а, отже, і місцем виникнення його назви, борються Шотландія і Ірландія. Вважається, що мистецтво дистиляції, яке здавна було відомо в країнах Сходу, потрапило в Європу з хрестоносцями, які в свою чергу навчили цього процесу християнських місіонерів, а вже ті розкрили секрет жителям Шотландії. Місцеві жителі замінили виноградне сировина на ячмінь і отримали чудовий напій, який стали називати не інакше як «вода життя»!

Сучасна назва цього виду алкоголю походить від кельтського «uisge beatha», що власне і означає «жива вода». Через те, що таку назву англійською завойовникам вимовляти було важко, слово стало трансформуватися, перетворившись в «uisge», потім в «uisce», «fuisce», «uiskie» і, нарешті, перетворилося в сучасне «whisky». Саме таке написання прийнято в Шотландії, Канаді і Японії. А ось на пляшках віскі в Ірландії або США можна прочитати іншу назву - «whiskey».

Мы ценим элитные сорта алкоголя, выкуп алкоголя в москве выгодную цену для вас может предложить только наша компания.

Крім того існує своє ім'я для американського віскі з кукурудзи. Такий напій називають бурбон. Назва пішла однойменного графства в Кентуккі, яке в свою чергу було названо так на честь королівської родини з Франції. У графстві Бурбон знаходився один з найбільших перевалочних пунктів для місцевого віскі, які потім відправлялися вниз по річках в інші регіони. 

На бочках, які проходили через порт, ставили штамп з назвою графства, і незабаром це ім'я стало міцно асоціюватися з віскі, а в кінцевому підсумку використовується навіть частіше класичного «віскі» в Америці.

Рассказать о статье