Обприскувач причіпний – найпопулярніший агрегат для внесення засобів захисту рослин серед вітчизняних сільськогосподарських підприємств. Причіпне обладнання працює в парі з тягачем. Більшість виробників переконують, що тягачем може бути трактор будь-якого розміру та моделі. І по факту вони праві, якщо враховувати те, що причіпні обприскувачі будуть працювати за сприятливої погоди, на рівномірній рельєфній ділянці з нормальною вологістю грунту. Реалії українського вирощування сільськогосподарських культур далекі від ідеальних.
Потужність – головна характеристика трактора, на яку варто звертати увагу. Потрібно пам'ятати, що агрегат буде возити не тільки причіпні обприскувачі, а також помпи, генератори, резервуари з хімікатами тощо. Якщо додати до цього списку ще й повний бак з рідиною на 3000 літрів, вологий грунт, схили і круті розвороти, то навантаження на тягач збільшується в рази.
Оприскувач до трактора має надійну металеву конструкцію, два колеса, що, звичайно, полегшує роботу тягача. На рух транспорту витрачається не так багато, більше потрібно на роботу помп, розпилювачів та іншого головного обладнання.
Якщо вдатися в прорахунки, то щоб обприскувачі причіпні з об’ємом бака 2000 л спокійно їхали рівним полем машині заботиться потужність 20 кінських сил. Як тільки з’являються перепони у вигляді схилів чи горбів, потреба збільшується до 50 кінських сил. І це тільки рух, до слова, усім відомо, що чим більша швидкість транспорту, тим більша потреба в потужності.
Використовуючи тягач із слабким приводом, процес обробки рослин може мати негативні наслідки:
- через важке обладнання керованість тягача погіршується;
- через габарити та вагу, машина втрачає маневренність;
- трактору з малою потужністю і з навантаженим обприскувачем досить важко тримати рівновагу, їхати суворо технологічними коліями;
- збільшується пошкодження майбутнього врожаю.
І головний недолік малопотужного тягача – невелика швидкість. Обприскувач для трактора в плані руху повністю залежний від тягового засобу. Мала швидкість обробки рослин має плюси: менше пилу, краще розпилювання препарату. Але надто повільно не означає добре.
По-перше, обмежується рух робочої рідини по магістралі.
По-друге, порушується задана норма виливу.
По-третє, обробка займає багато часу, а будь-які затримки – це загроза втратити до 50% врожаю.
Обприскувачі до трактора – незамінні в аграрному бізнесі, від вдало підібраної моделі залежить майбутній прибуток компанії. Потужність трактора впливає на роботу оприскувальної техніки.
Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/priczepnye-opryskivateli/