Чи потрібно міняти всю сантехніку при капітальному ремонті санвузла

Июль 7, 2021

Більшість власників квартири намагаються якомога довше затягувати ремонт, оскільки або не можуть зважитися на перший крок, або не знають з чого почати. Швидкий і якісний ремонт приміщення передбачає грамотної аналіз ситуації і виділення головних етапів робіт, включаючи відповідь на питання - чи потрібна повна заміна старої сантехніки.

Замовити послуги сантехніка ви можете на сайті https://home-master.kiev.ua/santehnik-na-lesnom-massive.html не виходячи з дому.

Види ремонтних робіт і їх особливості

Капітальний ремонт і всі роботи, пов'язані з оновленням приміщення можна розділити на два основних напрямки:

1. Повне перепланування передбачає повне знесення внутрішньоквартирних перегородок, що виллється в демонтажні роботи значного обсягу, будівельні роботи зі зведення нових стін, реорганізацію інженерних мереж та заміну обладнання, включаючи сантехніку.

2. Часткова перепланування пов'язана з незначним демонтажем перегородок, перенесенням внутрішньоквартирних прорізів і зміною місця знаходження опалювального і сантехнічного обладнання.

При цьому необхідно строго дотримуватися правил, встановлених для ремонту з переплануванням:

Демонтувати можна тільки не несучі стіни і перегородки. При роботі з ними можна на повну включити фантазію, але несучі стіни ні в якому разі не варто чіпати.

При переплануванні не можна ванні кімнати розташовувати над житловими приміщеннями сусідів знизу, щоб уникнути великих неприємностей.

Перепланування не повинна стосуватися систем життєзабезпечення і конструкцій, що забезпечують міцності будинку.

Що стосується послідовності робіт, то починати варто з капітального ремонту ванної кімнати і туалету. Всі заміни сантехнічного обладнання та інженерних комунікацій водопостачання та водовідведення повинні бути завершені до того, як стіни будуть обкладати плиткою.

Чи потрібно міняти всю сантехніку?

Капітальний ремонт дуже витратний з точки зору сил і засобів, але що стосується сантехнічного обладнання не варто обмежуватися косметичними роботами. Стара сантехніка все одно з часом почне протікати і варто зіграти на випередженні. Міняти потрібно все, починаючи з унітазів і закінчуючи трубами опалювальної системи. Старі унітази з фаянсу відрізняє неприємна особливість вбирати неприємні запахи, тому їм не місце в комфортабельному санвузлі.

Сучасні раковини відрізняє невеликий розмір і стильний дизайн. Якщо стара ванна з чавуну не вкладається в 170 см, та ще блищить розбитою емаллю, її краще замінити на варіант з акриловим покриттям. Акрилові ванни довго зберігають тепло води і крім цього в їх конструкції передбачені технологічні отвори для гідронасосів. Це дозволяє легко переобладнати ванну в джакузі.

Застарілі чавунні труби каналізації краще поміняти на інноваційні пластикові труби з діаметром не менше 50 мм. Торкнеться заміна і застарілих і обридлих залізних труб систем водопостачання та опалення. Для холодної та гарячої води підійдуть ПВХ-труби, а для опалення труби з металопластику.

Рассказать о статье