Ремонт у ванній кімнаті своїми руками

Декабрь 8, 2020

Перш ніж починати ремонт у ванній, його необхідно ретельно спланувати. Розповідаємо про все по порядку.

Качественная Гофра для унитаза Alca Plast купить в Минске купить вы можете в удобное для вас время.

Роботи включають в себе кілька етапів. Їх кількість залежить від того, що має бути зроблено. У будь-якому випадку всі дії необхідно спланувати ретельно. Тільки так можна буде уникнути необоротних наслідків. При комплексному перебудові буде потрібно створення і узгодження проекту. Деякі заходи заборонені на законодавчому рівні, деякі не вдасться узгодити з причин незадовільного стану комунікацій і несучих конструкцій, а також їх особливостей. В основному всі зводяться до заміни або переобладнання сантехніки, влаштування підлог з якісної гідроізоляцією , обробці стін і стелі. Ремонт у ванній кімнаті можна зробити своїми руками. Розповідаємо, як.

Процес самостійного ремонту у ванній

перепланування

підготовка

демонтаж

чорнові роботи

чистова обробка

монтаж сантехніки

перепланування

Як не порушити закон? Допомога професіоналів потрібно, якщо необхідна розробка проектної документації та її узгодження в державних інстанціях. Цим видом діяльності мають право займатися тільки організації, що мають відповідну ліцензію.

Коли необхідне узгодження

При перебудові , коли зміни, що зачіпають електрику, вентиляцію та інші комунікації повинні бути відображені в технічному паспорті приміщення. До цих заходів може відноситися заміна сантехніки та встановлення обладнання, що підвищує енергоспоживання.

При переплануванні, що представляє собою внесення змін в конфігурацію стін на плані БТІ. До них відноситься пристрій прорізів, перенесення перегородок.

Існує ряд обмежень, що накладаються законодавством і санітарно-технічними стандартами. Якщо ГОСТи і БНіП діють на всій території Росії, то заборона на провадження певного виду робіт регламентується місцевими законодавчими органами. Вимоги, як правило, одні і ті ж. Відмінності залежать від кліматичних умов в різних регіонах, але їх не так вже й багато. Як приклад розглянемо список заборонених заходів, встановлений Постановою Уряду Москви № 508 ПП.

Що не можна робити при переплануванні

Повний або частковий знос вентиляційних шахт. У типових квартирах зазвичай вони примикають до ванних.

Пристрій бетонних стяжок, зведення важких перегородок, установка сантехніки, якщо це збільшує навантаження на перекриття і місця його опори понад допустиму.

Підключення «теплої підлоги» до стояка ГВП.

Штрабленіе в міжпанельних швах і залізобетонних плитах.

Розширення санвузла за рахунок житлових кімнат. Звужувати його допускається лише в межах, позначених в технічних нормативах.

Порушення правил пожежної безпеки.

Облаштування санвузлів, ванних і душових на антресолях. У цих місцях забороняється розташовувати ванни, мийки, а також будь-яке інше обладнання.

Будь-які зміни, в результаті яких погіршуються умови проживання власників квартири і їх сусідів. Житло має відповідати санітарно-технічним нормативам. Їх недотримання нерідко стає помітним для всіх жителів під'їзду.

Дії, що викликають ослаблення несучих конструкцій будівлі. Це можуть бути дозволені прийоми, для яких не потрібно робити проект і його погоджувати, однак, якщо будинок знаходиться в стані, близькому до аварійного, краще спочатку провести його обстеження. Для цього потрібно звернутися в інжинірингову організацію, яка має спеціальним обладнанням, і викликати додому фахівця.

Категорично забороняється проводити ремонтні роботи в аварійних будівлях.

З чого почати ремонтні роботи у ванній кімнаті

Вирішити, що точно вимагає заміни

В першу чергу необхідно визначити мету, розібратися, що потрібно міняти, а що можна залишити. Наприклад, стару ванну зовсім необов'язково викидати і ставити замість неї нову. Проблему вирішить акрилове покриття. Брак місця компенсує душова кабіна, але навряд чи подібне рішення підійде тим, хто любить полежати в гарячій воді. Господарі тісних санвузлів в типових квартирах часто приймають рішення об'єднати ванну і туалет з коридором, що веде на кухню, створивши єдиний простір. Такий варіант багатьом здасться невдалим, але в ньому є і багато позитивних сторін. Тут все вирішують особисті пристрасті. Вони стосуються не тільки зручності, але і оформлення інтер'єру.

Рассказать о статье