Кабельні наконечники – безпечне та надійне окінцювання кабелів

Декабрь 7, 2022

Недбале ставлення до окінцювання кабельних жил і може призвести до їхнього самозагоряння, особливо в місцях з'єднання з електрообладнанням, наприклад, у розподільчих щитах у багатоквартирних будинках. Запобігти цьому можна, якщо контакт у місці з'єднання буде надійним і безпечним. Кабельні наконечники розроблені саме з метою забезпечення максимально міцного з'єднання. Вони бувають дуже різні та залежать від типу кабелів і варіантів їхнього підключення.

Які бувають наконечники для кабелів

Насамперед їх розрізняють за металом, з якого виготовляють. Найчастіше це мідь чи алюміній. Якщо потрібно окінцювати мідний кабель – треба взяти мідний наконечник, якщо алюмінієвий – відповідно, знадобиться зажим з алюмінію. Задача кабельних наконечників – не допустити збільшення опору, який виникає в місці переходу від одного кабелю до іншого. Саме тому важливо з'єднувати елементи з одного матеріалу, інакше почнуться окислювальні процеси, температура жили в кабелі зростатиме. Тому в якийсь момент почне плавитися ізоляція кабелю чи інші неметалеві деталі. Але як бути, коли є потреба з'єднати алюмінієвий і мідний кабелі? Для цього існують комбіновані наконечники: одна їхня частина зроблена з алюмінію, інша – з міді.

Силовий мідно-алюмінієвий кабельний наконечник без ізоляції

Кабельні наконечники (гільзи) кріплять до жил різними способами:

  • Опресуванням. Воно проводиться з допомогою спеціальних опресувальних інструментів (крімперів і пресів).
  • Болтами. Використовують затискні та зривні болти. В обох випадках їх міцно затягують, попередньо пропустивши через отвір у наконечнику.
  • Спаюванням. Воно підвищує надійність з'єднання та зводить можливість виникнення перехідного опору нанівець.
  • Зварюванням. Цей метод є найбільш надійним і водночас найскладнішим, тому його здебільшого застосовують на підприємствах, де навантаження на електромережу вищі у порівнянні, наприклад, з житловим будинком.

Спосіб кріплення вибирають із урахуванням потужності кабелю, його призначення та інших факторів. Визначити оптимальний наконечник на кабель має кваліфікований спеціаліст.

Трубчасті наконечники з ізоляцією

Де вигідно купити наконечники для кабелю

Наконечники для кабелю є важливою складовою будь-якої електромережі. Надійний сертифікований наконечник на кабель дає змогу створити якісне з'єднання – саме таку продукцію пропонує інтернет-магазин «Італ-Техно». Багаторічна співпраця з провідними італійськими заводами електротехнічної продукції дозволяє надати клієнтам доступ до кабельних наконечників високої якості за доступними цінами.

Рассказать о статье